Imprezy plenerowe

Balon jest wyjątkową atrakcją na imprezach plenerowych. To częstokroć gwóźdź programu! A po zapadnięciu zmroku zamienia się w wielką ognistą kulę co chwila świecącą niczym ogromny lampion.

Pokaz balonowy to doskonały sposób na zwrócenie uwagi uczestników i gości przyzwyczajonych już do standardowych atrakcji i występów. Uczestnicy biorący udział w takim pokazie bardzo długo będą jeszcze opowiadać o nim swoim znajomym, pokazywać zdjęcia i ewentualne upominki. Jest też duża szansa, że tak oryginalną akcją zainteresują się media. To wspaniała i bezpieczna rozrywka dla osób w wieku od 0 do 100 lat.

Zabawę można prowadzić późnym popołudniem i wieczorem, równolegle z innymi plenerowymi atrakcjami. Po zapadnięciu zmroku, balon staje się gigantycznym lampionem. Pora roku nie gra roli. Zima to również znakomity okres dla tego typu atrakcji. Najlepsze warunki do rozpoczęcia występują zwykle na 1-2 godziny przed zachodem słońca, kiedy słabnie wiatr i stabilizuje się atmosfera. Udział w zabawie nie wymaga szczególnej kondycji, ponadprzeciętnej odwagi ani specjalnego ubioru.

Pokaz może zakończyć się lotem swobodnym bądź wznosami na linie. W pierwszym przypadku lot swobodny może być atrakcją dla wybranych przez organizatora uczestników pokazu. Pozostali uczestnicy obserwują start i majestatyczny lot balonu. Szczęśliwcy będący w koszu mają okazję doznać niepowtarzalnego uczucia wnoszenia się w przestworzach jakie dane jest tylko ptakom. Natomiast podczas wznosów na linie uczestnicy pokazu są wynoszeni od kilku do kilkudziesięciu metrów w górę i mogą podziwiać z wysokości widoki okolicy. Dla uczestników takiego lotu jest to zazwyczaj niepowtarzalne i niezapomniane przeżycie, jest często przełamaniem lęku wysokości i strachu przed lataniem oraz zachętą do powtórzenia tego wyczynu następnym razem w locie swobodnym. Nasz kosz mieści maksymalnie 3 osoby + pilot, i tyle, jednorazowo możemy wznieść osób, aby pokazać im piękno okolicy z loty ptaka. Podczas wznosów na linie na specjalne życzenie jesteśmy w stanie urozmaicić pokaz zabawą polegającą na rzucie markerami do wyznaczonego celu.