Dla firm

Pokaz balonowy jest jedną z najciekawszych atrakcji podczas akcji promocyjnych, imprez targowych, firmowych i spotkań integracyjno-szkoleniowych.

Jest to doskonały sposób na zwrócenie uwagi uczestników przyzwyczajonych już do standardowych atrakcji, występów i promocji. Uczestnicy biorący udział w takim pokazie bardzo długo będą jeszcze opowiadać o nim swoim znajomym, pokazywać zdjęcia i ewentualne upominki. Jest też duża szansa, że tak oryginalną akcją zainteresują się media. Tego typu działania odbijają się szerokim echem w mediach zwielokrotniając efekt reklamowy przedsięwzięcia.

Załoga balonu może eksponować logo zleceniodawcy na koszulkach, czapeczkach oraz innych gadżetach.

Pokaz można prowadzić późnym popołudniem i wieczorem, równolegle z innymi plenerowymi atrakcjami. Po zapadnięciu zmroku, balon staje się gigantycznym lampionem. Pora roku nie gra roli. Zima to również znakomity okres dla tego typu atrakcji. Najlepsze warunki do rozpoczęcia występują zwykle na 1-2 godziny przed zachodem słońca, kiedy słabnie wiatr i stabilizuje się atmosfera.

Pokaz może zakończyć się lotem swobodnym – przed zachodem słońca, bądź wznosami na linie – dostępne również po zmroku. W pierwszym przypadku lot swobodny może być atrakcją dla uczestników, pracowników bądź kontrahentów zleceniodawcy. Pozostali uczestnicy obserwują start i majestatyczny lot balonu. Szczęśliwcy będący w koszu mają okazję doznać niepowtarzalnego uczucia wnoszenia się w przestworzach jakie dane jest tylko ptakom. Natomiast podczas wznosów na linie uczestnicy pokazu są wynoszeni od kilku do kilkudziesięciu metrów w górę i mogą podziwiać z wysokości widoki okolicy. Dla uczestników takiego lotu jest to zazwyczaj niepowtarzalne i niezapomniane przeżycie, jest często przełamaniem lęku wysokości i strachu przed lataniem oraz zachętą do powtórzenia tego wyczynu następnym razem w locie swobodnym. Nasz kosz mieści maksymalnie 3 osoby + pilot, i tyle, jednorazowo możemy wznieść osób, aby pokazać im piękno okolicy z loty ptaka. Podczas imprez firmowych na specjalne życzenie jesteśmy w stanie urozmaicić wznosy na linach zabawą polegającą na rzucie markerami do wyznaczonego celu.